Intencje mszalne
16 - 22 04.2018 r.

Poniedziałek - 16.04.

18,oo - Za + Bożenę Łukaszyk - od chrześniaka Ziemowita, kuzyna Krzysztofa i Grażnyny, kuzynki Aleksandry z mężem i synami Karolem i Danielem, Bogumiła Kmieć z rodzinami

Wtorek - 17.04.

18,oo - Za + Bogdana Rakowskiego - od Marka i Włodka Cieślaków z rodzinami, Darka Florczaka z żoną, Janiny Florczak i Sylwii Florczak z rodz.

Środa - 18.03.

9,oo - Za + Stanisława Miczke
18,oo - Za + Jadwigę Antoniego Zawiejów

Czwartek - 19.04.

18,oo - Za + Bożysławę Hęćka - od rodz. Wyduba z Dobieszczyzny

Piątek - 20.04

18,oo - W int. Powszechnej Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę o zachowanie narodu Polskiego od „znamienia bestii lub liczby jej imienia” / Ap 13,17 /
Za + Marię Wicijowską
Za + Wojciecha Sykałę, Marię i Kazimierza, zm rodz. Rudnickich i Witasików
Za + Annę Józefa Bronisławę Ratajczaków, Floriana Paszek i zm z rodz.
Za + Marię Schulz – Rożkowską - od Ewy Marka Tokarskich z rodz. z Jarocina
Za + Helenę Kuderską - od córki z rodz. i teściowej Stanisławy Kuderskiej
Za + Stanisława Kaźmierczaka - od Ewy Andrzejewskiej z mężem i rodzicami
Za + Włodzimierza Lisiaka - od rodz. Gromadów, Biniaszów i Drygasów

Sobota - 21.04.

18,oo - Za + Katarzynę Andrzeja Wojtysiaków, Mariannę Teofila Nawrockich i zm z rodz. Niedziela - 22.04.

8,3o - Za + Ludwika Wieczorka i zm z rodz. Wieczorków
11,oo - Mariannę Stanisława Węcławiaków, zm z rodz. Gralów
18,oo - Za + Leona w 11 r.śm. Teresę Andrzejczaków, Marię Ludwika Kubiaków i zm z rodz.


Ogłoszenia parafialne
3 niedziela wielkanocna - 15.04.2018 r.

  1. Przeżywana dzisiaj Niedziela Biblijna jest drugim Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Zaprasza ona wszystkich wierzących do wzięcia do ręki Pisma Świętego. Czytany dziś List św. Pawła do Rzymian ukazuje nam „Ewangelię Bożą”, wolną i bezinteresowną inicjatywę , jaką Bóg zapragnął odsłonić wobec wszystkich ludów ziemi. Jej ośrodkiem jest dar zbawienia, ofiarowany ludzkości w Jezusie Chrystusie.
  2. Dziękuję za ofiary złożone na Caritas Archidiecezji w kwocie 552,- oraz dzieciom za skarbonki Caritas i ich ofiary - 213,54.
  3. Biuro parafialne czynne w środę od g. 9,3o - 11,oo i 15,oo - 17,oo. O g. 17,3o różaniec prowadzi IX Różą Matek z Klęki. W środę od g. 18,3o Pani Hełkowska z Poznania będzie wydawała na salce szaty komunijne.
  4. W sobotę odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci komunijnych. Dzieci zbierają się w kościele o g. 9,oo. O g. 11,30 zapraszam do salki młodzież kl. VII w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.
  5. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Po mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc dla poznańskiego seminarium duchownego. O jej przeprowadzenie proszę Różę Męską.
  6. W przyszłą niedzielę w Radlinie o g. 15,oo odbędzie się „Spotkanie z Biblią” w twórczości ks. Piotra Dobaka, proboszcza z Radlina. Plakat w gablocie.
  7. W dniu 1 maja w Kolniczkach odbędzie się tradycyjny Dzień skupienia dla młodzieży kończącej gimnazjum. Jest to spotkanie w ramach przygotowań do przyjęcia przez nich sakramentu bierzmowania.
  8. /li>

  9. Dziękuję Pani Sołtys i strażakom z NM za udrożnienie duktu leśnego za Guciem na terenie lasu należącego do parafii. Powalone drzewa to efekt zeszłorocznych nawałnic. Dziękuję Panu Jakubowi z Komorza za przewiezienie pociętego drewna na parafię.